top of page

FLOORWORK | WOJTEK FURMAN | 10.10.2021


FLOORWORK..

Swobodna zmiana poziomów, ruch w płaszczyźnie poziomej, miękka akrobatyka, pokonywanie przestrzeni, kinestetyczna frajda.


Już 10.10 spojrzymy na floorwork z przez soczewkę tzw. „Constraints-Led Approach” - podejścia, które wywodzi się z Teorii Dynamicznych Systemów i polega na takim zastosowaniu ograniczeń/restrykcji, które stymuluje zdolności samoorganizacyjne organizmu, pojawiające się w odpowiedzi na wymogi środowiska – zadania.


W programie:

* Fighting Monkey based floorwork * Floorwork Conditioning - m.in. sprężystość obręczy barkowej, zarządzanie energią, cooking pot zamiast centrum * Samoorganizacja w nauce ruchu * Nauka konkretnych elementów i fraz w podłodze * Teoria Nauki Motorycznej w praktyce tańca (wybrane aspekty) * Prehabilitacja/higiena pracy ciała w kontekście pracy z podłogą


** 10 PAŹDZIERNIKA - NIEDZIELA **

13:00-16:00 FLOORWORK ______________________________________________________

Cennik:

warsztat 3h - 150 zł ______________________________________________________

Zapisy:

mailowo: artacademy.dance@gmail.com tytułem: FURMAN - FLOORWORK w treści: imie, nazwisko i nr kontaktowy

lub

FB: Art Academy w wiadomościach priv


Zgłoszenia przyjmujemy do momentu wyczerpania miejsc ! Ilość miejsc ograniczona ! ______________________________________________________


Wojtek Furman o sobie,

"Jestem niezależnym tancerzem, nauczycielem, artystą ruchowym. Zajmuję się szczególnie floorworkiem, który kształtuje wyjątkową sprawność taneczną oraz rozwojem motorycznym w tańcu (m.in. na bazie Fighting Monkey), który pomaga tancerzom sprostać rosnącym wymogom ich pracy. Obok floorworku i praktyki Fighting Monkey wykorzystuję techniki takie jak taniec fizyczny, kontakt improwizacja/partnerowania i podejście „Constraints-Led Approach” stymulujące samoorganizację w ruchu, czyli naszą naturalną inteligencję motoryczną.

Wyjątkowe miejsce w mojej praktyce zajmują aspekty naukowe związane z ruchem, szczególnie te związane z procesami nauki motorycznej. Lubię kiedy w praktyczny sposób informują, wspierają i weryfikują moje ruchowe dociekania. Stworzyłem autorski wykład pt.: „Nauka Motoryczna w Tańcu” na podstawie wybranych aspektów aktualnej wiedzy naukowej z tego zakresu, aby pomóc tancerzom lepiej prowadzić swój proces treningowy."

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page