top of page

JAZZ

Jest techniką tańca o Afrykańskich korzeniach, którego techniczne ruchy uformowały popularny dziś styl jazzowy widziany w teatrach na całym świecie. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale też innowacyjne choreografie. Jazz uczy tancerza niesamowitej sprawności ruchowej, koordynacji, dynamiki, gibkości i precyzji ruchów.

Najbardziej emocjonalny taniec, w którym można wyrazić siebie i drzemiące w nas emocje. Na lekcji jazzu tancerz uczy się nie tylko techniki jak piruety, skoki czy pozycje ale również nabywa świadomości ciała i zaczyna w pełni je kontrolować. Balansuje między pionem a upadkiem, przedłuża linie ciała w każdym możliwym kierunku, uwalnia lub skupia energię oraz dodatkowo uczy się interpretacji muzyki.

Jedną z najistotniejszych rzeczy w jazzie jest pulsacja swingowa, kształtująca indywidualny, wewnętrzny rytm, niezależny od akompaniamentu muzycznego. Charakterystyczną cechą jest również policentryzm czyli izolowanie poszczególnych części ciała tak, by móc poruszać nimi niezależnie od siebie.

Lekcje jazzu wraz z nauką techniki tańca klasycznego dają nam solidny fundament pod dalszą nauke i odkrywanie kolejnych technik czy styli tanecznych m.in. contemporary jazz, lyrical jazz, tańca współczesnego czy teatru tańca.

 

Lekcja składa się z dwóch części:

-rozgrzewki połączonej z treningiem techniki jazzowej

-nauki choreografii opartej na technice tańca jazzowego

20200906_120502.jpg

POZIOM ZAJĘĆ

JAZZ 1 - Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygode z tańcem lub tą techniką, kursy od zera

JAZZ 1/2 - Dla osób tańczących już jakiś czas, osoby początkujące i średnio zaawansowane

JAZZ 2/3 - Dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych

bottom of page