top of page
(kopia powodująca konflikt) Kopia Autumn
(kopia powodująca konflikt) Kopia Autumn
(kopia powodująca konflikt) Kopia Autumn
(kopia powodująca konflikt) Kopia Autumn

PROGRAM PRÓB 

5 DNI i PONAD 20 h PRÓB Z NAJLEPSZYMI CHOREOGRAFAMI zwieńczone PROFESJONALNYM NAGRANIEM SPEKTAKLU z 3 kamer przez „FILMTWORZE” Grzegorz Moczko Molo oraz wystawieniem nagrania online !

 

BEATA NAWROT * „Train Like Dancers”
KEJT ZAKRZEWSKA * Contemporary
HANIA SZYCHOWICZ * Contemporary
MONIKA MAŁYCHA * Taniec współczesny
WERONIKA JANUS * Contemporary
MICHAŁ GÓRAL *Opiekun Artystyczny Projektu Choreograficznego

 

Spektakl pod tytułem "Where are we going?"

To 5 dni prób, które pozwolą wejść w proces kreatywny pracy nad otwartym pokazem spektaklu teatru tańca, który za bazę eksploracji na scenie zakłada ruch organiczny, jednocześnie zawierając aspekty teatru dramatycznego. Na próbach poprzez zadania improwizacyjne, aktorskie będziemy starać się odpowiedzieć na kluczowe i ważne pytanie w świetle bieżących wydarzeń z życia - dokąd zmierzamy? Będziemy skupiać się na indywidualnym potencjale każdego tancerza i transformowanej informacji poprzez jego ciało, ale także na grupowej, dynamicznej i kolektywnej energii.

 

LOGO FILTWORZE (1).png

DLA KOGO ?

WIEK UCZESTNIKÓW:

Próby i projekt są dedykowane osobom powyżej 13 roku życia bez górnego limitu wieku. W wyjątkowych przypadkach jest możliwość uczestnictwa młodszych tancerzy, ale jedynie ze względu na odpowiedni poziom zaawansowania w tańcu.

 

POZIOM ZAAWANSOWANIA:

Poziom średnio zaawansowany oraz zaawansowany.

INSTRUKTORZY

JakubNo Photography 2018-10-19 1401 DSC_

BEATA NAWROT

TRAIN LIKE DANCERS - Przygotowanie Motoryczne Tancerzy

Autorka Programu #TrainLikeDancers. Jako jedyna osoba w Polsce zajmuje się treningiem przygotowania motorycznego tancerzy.  Promotorka technik wspomagających pracę tancerzy.
Absolwentka Fizjoterapii w Sporcie, magister wychowania fizycznego AWF Wrocław oraz Animacji Kultury ze specjalizacją Taniec. Przez ostatnie lata była tancerką zawodowej grupy - Volt Agustina Egurroli.  Ukończyła 2-letnie studium Tańca Jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca. Posiada uprawnienia: Instruktora Fitness, Instruktora Tańca w trzech różnych dziedzinach, Instruktora Gimnastyki Korekcyjnej. Jest nauczycielem pilates: na matach, reformer pilates w formie nowoczesnej, pilates klasyczny Lineage Pilates Comprehensive Teacher Program.

Ukończyła różnorodne szkolenia z zakresu treningu oraz zajęć mentalnych  takich jak: mobility, stretching w sportach gimnastycznych, trening przygotowania motorycznego, zdrowy kręgosłup i wiele innych.

Prowadzi treningi indywidualne, grupowe, pracuje z tancerzami i osobami w każdym wieku.

#TRAINLIKEDANCERS 

Autorski program treningowy przygotowujący ciało tancerzy do wysiłku i do takich obciążeń, które wymaga dana technika tańca. Zakłada budowanie „fundamentu” w ciele, u każdej osoby rozpoczynającej przygodę z tańcem. Wspomaga również trening zawodowych tancerzy, u których wzorce ruchowe zostały zaburzone lub potrzebne jest maksymalizowanie efektów.

Celem warsztatu jest nauka ćwiczeń w prawidłowych wzorcach ruchowych, zbalansowanie pracy mięśni oraz wyrównywania napięć mięśniowych.

INSTRUKTORZY

PHOTO1.jpg

MICHAŁ GÓRAL

OPIEKUN ARTYSTYCNY PROJEKTU CHOREOGRAFICZNEGO

"Where are we going?"

Tancerz, performer, młody choreograf, nauczyciel. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii.

Od 2016 roku tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach "Anima Ardens" i "WaW - We are Woman". Współpracował z Het Internationaal Danstheater w Amsterdamie, Derida Dance Company w Bułgarii oraz Korzo Theater w Hadze. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak : Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulii Mureddu (Włochy), Jana Linkensa (Holandia), Lucasa Jerviesa (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thoma Stuarta (Holandia), Edersona Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smiths ( Belgia). Występował na wielu festiwalach, m.in.: Tel Aviv Dance w Suzanne Dellal Centre, Festival OFF d’Avignon we Francji, Sziget Festival na Węgrzech, polskich Re:wizje Sztuki, Mandala Performance Festiwal, holenderskich Parade Festival, CaDance Festival, Grachten Festival, Lowlands Festival, belgijskich Charleroi Danses i Brussels Dance. Pracował przy realizacji instalacji Body Building, designera mody i architekta Henrika Vibskova z Danii. W Polsce, Michał współpracował z Teatrem Tańca Test, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa Teatrem Tańca Caro, B'cause Dance Company, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia.

Jako movement director stworzył materiał ruchowy do gry wydanej przez Sony na konsolę Playstation4 -„Bound" nagrodzoną m.in. Paszportem Polityki, kilka choreografii do teledysków artystów takich jak Ralph Kamiński, Baash, Wishlake. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo „N°2, spektakl „Waterfallin" , pokaz „Bolero” na warszawskiej Nocy Tańca, spektakl „Quo Tendis", który miał premierę w teatrze Prochownia oraz performance taneczny „Hippocampus” i duet ze Stefano Silvino „ Uncommodum”pokazany na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w 2020 roku.

Screenshot_20201128-085037_Instagram.jpg

WERONIKA JANUS

CONTEMPORARY

Od ośmiu lat tancerka Egurrola Dance Studio i mistrzowskiego zespołu Jazz One. Tegoroczna Mistrzyni Polski IDO w stylu modern i V-ce Mistrzyni Polski IDO w stylu jazz. Dwukrotna Mistrzyni Świata WADF 2019.  Tancerka wielu programów i show telewizyjnych, tj. Eurowizja Junior, Taniec z Gwiazdami, Dance Dance Dance czy The Voice Kids. Zwyciężczyni stypendium na Junior Training Program w Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Szkoli się na licznych warsztatach w Polsce i za granicą (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania). Weronika na swoich zajęciach nauczy jak szukać nowego ruchu w ciele. Jej choreografie nie są łatwe, wymagają dynamiki i przekazywania emocji. 

image1.jpeg

HANIA SZYCHOWICZ 

CONTEMPORARY MODERN

Jest absolwentka łódzkiej szkoły baletowej Była najmlodszą finalistką dziewiątej edycji „You Can Dance”. Zaraz po ukończeniu  szkoły dostała się do niemieckiego teatru Stadttheater Trier. Tańczyła tam jako solistka przez dwa lata. Współpracowała z miedzynarodowymi tancerzami i renomowanymi choreografami. Teraz Hania wróciła do Polski z chęcią przekazania swojej wiedzy i doświadczenia młodszym pokoleniom tancerzy.

2020-01-04 01.43.52 1.jpg

KEJT ZAKRZEWSKA 

CONTEMPORARY

Pierwsze kroki na sali tanecznej stawiała w skierniewickim zespole tanecznym. Od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach w Polsce i za granicą szkoląc się w różnych stylach tańca, jednak głównym stylem którym zajmuję się na co dzień i wiążę z nim przyszłość jest contemporary. Przez 3 lata należała do hip-hopowego zespołu East Side Crew trenując pod okiem Magdy Zwierzyńskiej. Największy wpływ na jej rozwój w stylu contemporary miał Stefano Silvino który wziął ją pod swoje skrzydła. Kejt posiada niezwykły unikatowy ruch ciała, który zachwyca każdego uczestnika jej zajęć.

Na codzień prowadzi zajęcia w East Side Dance Academy w Warszawie,

MM1.jpg

MONIKA MAŁYCHA

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Choreograf, instruktor tańca, kulturoznawca, teatrolog i pedagog. Choreograf grupy teatru tańca Poruszenie, działającej w SKT „Flamenco” w Siemianowicach Śląskich, z którą zrealizowała spektakle „Faza liminalna”, „Efekt motyla”, „Sen, którego nie było”, „Wnętrze (nie)pokoju” oraz „Wrażliwość (s)tworzenia”. W roku 2013 ukończyła kurs instruktora tańca organizowany przez Centrum Szkoleń Artystycznych „Ramada” w Opolu, a w roku 2017 Kurs Choreografii Scenicznej w Hurtowni Ruchu w Krakowie. Uczestniczka trzech edycji warsztatów gaga w Tel Avivie, gdzie miała okazję uczyć się od Ohada Naharina i tancerzy Batsheva Dance Company. Prowadzi aktywną działalność warsztatową wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na co dzień prowadzi zajęcia w Sportowym Klubie Tanecznym „Flamenco” w Siemianowicach Śląskich oraz w Novej Szkole Tańca w Katowicach. Wcześniej, jako tancerka, związana między innymi z Teatrem Bezpańskim, Grupą Tańca Współczesnego GTW, Integracyjnym Teatrem Tańca "Kierunek" oraz Studiem Teatru Fizycznego w Bytomiu. Tancerka i współchoreografka spektaklu „Back to the roots” (reż. Marlena Hermanowicz; Teatr Bezpański). Brała udział również w spektaklach „neverland finding” (chor. Anna Piotrowska; Teatr Bezpański), „Pieces” (chor. Iwona Tchórzowska; Teatr Bezpański), „622 upadki” (chor. Maciej Cierzniak; GTW), „Relacje” (chor. Maciej Cierzniak; GTW), „Na chwilę” (chor. Jarosław Karch; Integracyjny Teatr Tańca).

ZAPISY

Zapisy do dnia 27.12.2020 lub do wyczerpania miejsc !

Mailem: artacademy.dance@gmail.com

Tytułem: WINTER WORKSHOPS

W treści: Imie i Nazwisko, rok urodzenia, wybrany pakiet zajęć

 

W mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia, informacje szczegółowe i dane do przelewu !

 

Masz pytania?

Kasia Nowak tel. 518 492 495

bottom of page