DSC_7893_km.jpg

Joanna Rynkiewicz - Pogrzeba

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach którą w 2014r. ukończyła na kierunku „Taniec” z wynikiem bardzo dobrym. Zdobyła tym samym kwalifikacje i uprawnienia do nauczania tańca oraz do prowadzenia pracy dydaktycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu. Ponadto ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych po którym odbyła praktyki pedagogiczne w placówkach oświatowych od przedszkoli po liceum. Uzyskała tytuł magistra ze specjalności język francuski z programem tłumaczenia specjalistycznego i wspomaganego komputerowo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W ramach edukacji tanecznej uczestniczyła dodatkowo w licznych warsztatach w Polsce i za granicą min. we Francji  (L’école Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower) czy w Niemczech ( w ramach Międzynarodowych Spotkań Tanecznych „Sandhausener Tanztage” w Haidelbergu)

Odbyła praktyki sceniczne w Operze Śląskiej w Bytomiu, tańcząc w spektaklach "Pan Twardowski”, czy „Dziadek do orzechów". W dorobku zawodowym ma m.in. pracę tancerki na pokładzie francuskiego statku  ,,Le Diamant”, współpracę z National Palace w Vierzon , oraz „Disneyland Ressort” w Paryżu gdzie dodatkowo szkoliła się w „Studio de danse „Harmonic” w technice Modal Underground Thierryego Vergera. W karierze zawodowej ma ponadto kilkuletnią współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca jako tancerka i pedagog tańca występując min. w „NEWs INSPIRATIONs” – chor. Stephen Delattre, „Tranzyt Wenus” – chor. Stacy Boeddeker I Ricky Palomino, „Sny”– chor. Jacek Tyski czy „JAZZ DANCE Back and Forth” – chor. Bill Godson. W latach 2013- 2018 była tancerką Teatru Rozrywki w Chorzowie gdzie oglądać ją można było w min. takich spektaklach jak: „Jesus Christ Superstar” A. L. Webbera i T. Rice’a, „Jekyll & Hyde” F. Wildhorna i L. Bricusse’a, „Skrzypek na dachu” J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka, „Billy Elliot” E. Johna czy „Dwa ukochania” wg W. Szekspira. Współpracowała tym samym z takimi choreografami jak: J. Staniek, K. Aleksander- Kmieć, I. Pilchowska czy J. Lewandowski. Wielokrotnie tańczyła również duety oraz partie solowe na Koncertach Sylwestrowych i koncertach SYLWESTER BIS. W latach 2016-2020 pracowała również w Niepublicznej Szkole Baletowej Arabesque w Katowicach jako nauczyciel tańca klasycznego oraz tańca współczesnego prowadząc lekcje z techniki  M.Graham i L.Horton.

Do jej największych osiągnięć należą:

– II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Klasycznego w Caen we Francji

- II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca L’Odyssee de la Danse we Francji

– III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Współczesnego w Biarritz

– finalistka 14. Międzynarodowego Konkursu Tańca „Cita di Rietti” we Włoszech

– finalistka 12. i 14. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku

Za doskonałe wyniki została nagrodzona stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Osób Wybitnie Uzdolnionych  oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Akademii prowadzi Taniec Klasyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.