top of page

"SHAPES OF WATER" - PROJEKT CHOREOGRAFICZNY 4-8.07.2022 chor. Michał PrzybyłaJuż na początku lipca ponownie z Michałem stworzycie coś pięknego !


"SHAPES OF WATER"


5 DNI I PONAD 30 H PRÓB NAD PROJEKTEM CHOREOGRAFICZNYM "SHAPES OF WATER" AUTORSTWA MICHAŁA PRZYBYŁY zwieńczone PROFESJONALNYM NAGRANIEM SPEKTAKLU z 3 kamer przez „FILMTWORZE” Grzegorz Moczko Molo oraz wystawieniem nagrania online na kanale YOU TUBE !


+ TERMIN 4-8.07.2022 Próby 5-6 h dziennie *Pora do ustalenia według waszych sugestii


+ MIEJSCE: ART ACADEMY - AKADEMIA TAŃCA KATOWICE Ul. Jagiellońska 17a, 40-032 Katowice Wejście od ul. Królowej Jadwigi


+ WIEK UCZESTNIKÓW: Próby i projekt są dedykowane osobom dorosłym oraz młodzieży, ale nie młodszej niż 13 lat


+ POZIOM ZAAWANSOWANIA: Poziom średnio zaawansowany/zaawansowany

---------------------------------------------


+ Spektakl "Shapes of Water"


5 dniowy warsztat poświęcony będzie na kreatywną i twórczą pracę, w trakcie której powstanie choreografia badająca stany skupienia wody, jej kształt i formę, a także potencjał nieformalny. Ruch jako system dźwiękowy o wielu różnych parametrach, które współistnieją i nawzajem się przenikają, posłuży jako materia tego spektaklu. Warsztat obejmować będzie: pracę z kompozycją i myśleniem grupą, działaniem grupą a także improwizację strukturalną, pracę z podłogą i taniec współczesny. Wspólnie stwarzane będą złożone sytuacje, interesujące od wewnątrz i na zewnątrz. Pogłębimy aspekt performatywny, który będziemy rozwijać do końca warsztatu, a wykreowane dzieło zostanie profesjonalnie zarejestrowane.

Warsztat jest otwarty dla osób związanych z tańcem, które są otwarte i ciekawe ruchu, a także pracy nad budowaniem choreografii, pracy w zespole. Warsztat, który jest otwartą przestrzenią zapewnia uczestnikom możliwość doświadczania i błądzenia w przyjaznym i bezpiecznym środowisku w którym wszystko jest możliwe.


+ Michał PrzybyłaTancerz, choreograf, performer, pedagog. Jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ukończył program MASA organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz staż w KCDC. Wraz z Dominikiem Więcekiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective i stworzył spektakl „Bromance” (koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie) w ramach rezydencji „Nowa Generacja” organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu, który został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. Stworzyli również spektakl/instalację ANIMALIA w ramach programu Pawilon Otwarty w Poznaniu. W latach 2016-2020 był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, z którym brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju w Chinach. Współpracował z takimi artystami jak: Yoshiko Waki, Rami Be'er, Jo Strømgren, Maciej Kuźmiński, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Aleksandra Dziurosz, Marta Ziółek, Tomasz Bazan, Marcin Liber, Mikołaj Mikołajczyk. W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, gdzie stworzył spektakl „Symetria” oraz „Śmierć i Ofelia”. Wraz z Dominikiem Więckiem był rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020/II. Jego krótka praca solowa „This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing” otrzymała III nagrodę podczas Warszawskiego Konkursu Choreograficznego w 2021 roku, była prezentowana w Krakowie, Gdańsku, Łodzi oraz Wrocławiu. Jest współtwórcą spektaklu „HUMANIMAL”, który powstał w ramach festiwalu „Rolleercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń” w 2021 roku w Krakowie. Jako freelancer współpracuje z Teatrem Studio w Warszawie („Panie władzo to są tylko tańce”), Teatrem Powszechnym w Warszawie („Filoktet ex machina”), Fundacją Ciało/Umysł („Na 4. Terra Incognita”), Krakowskim Teatrem Tańca („Okno holenderskie” - nagroda specjalna im. Stanisława Wyspiańskiego dla zespołu artystycznego w 2021 roku), Teatrem Tańca Zawirowania („Tańcząc Boską Komedię”). W marcu 2022 roku był rezydentem Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu.---------------------------------------------


+ CENA: 650 zł


ZAWIERA:

- Ponad 30 godzin prób - Profesjonalne nagranie spaktaklu z 3 kamer przez „FILMTWORZE” Grzegorz Moczko Molo - Wystawieniem nagrania online na kanale YOU TUBE - Możliwość wystawienia spektaklu na żywo w nowym sezonie tanecznym 2022/2023 - Ogrom wiedzy, niesamowite taneczne i mentalne doświadczenie oraz super zabawe


-------------------------------------------


+ ZAPISY

Zapisy do dnia 12.06.2022 lub do wyczerpania miejsc !


​Mailem: artacademy.dance@gmail.com lub na priv naszego FACEBOOKA

Tytułem: PROJEKT CHOREOGRAFICZNY

W treści: Imie i Nazwisko, rok urodzenia, tel. kontaktowy oraz jakie godziny najbardziej mi odpowiadają na próby


W mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia, informacje szczegółowe i dane do przelewu !


Masz pytania? Koordynator Projektu: Katarzyna Nowak tel. 518 492 495

------------------------------------------ www.artacademy.info

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page